Reštaurácia Medvedí Brloh Strachan

"Všetky medvede, medvedice a medvieďatá majú teraz nové miesto na stretnutia a maškrtenie..."
REŠTAURÁCIA

Túto štýlovú reštauráciu nájdete v malebnej obci Ždiar v lyžiarskom stredisku Ski centrum Strachan pod hrebeňom Belianskych Tatier. Vybrať si u nás môžete zo širokej ponuky jedál. Ponúkame miestne špeciality ako halušky či pirohy, tiež domáci burger a pizzu. Všetky malé „medvieďatá“ si u nás pochutnajú na našich vychýrených palacinkách. Súčasťou celodrevenej reštaurácie je terasa, ktorá je ideálnym miestom na ochutnávku našej špeciálnej Strachanovice – destilátu z pravých tatranských čučoriedok.

Medvedí brloh Strachan je celou svojou atmosférou stvorený pre najkrajší deň dvoch zamilovaných ľudí – svadbu a svadobnú hostinu. Prvky pôvodnej architektúry, dokonalý servis, čarovné prostredie s jedinečným výhľadom na Belianske Tatry, to všetko sú ingrediencie rozprávkovej svadby v Ždiari.

STRACHANOVICA

Svahy tatranských velikánov odpradávna oplývajú prírodným bohatstvom. Jeden z najväčších skvostov však nájdete na divokých horských lúkach, ktorých je v okolí Ždiaru neúrekom. Práve tu, vďaka pravidelným zrážkam a dostatku slnečných lúčov, dozrievajú tie najlepšie čučoriedky s ich jedinečnou chuťou. A práve tie sa nám stali inšpiráciou.

Tento netradičný destilát patrí k tým najnáročnejším na výrobu, predovšetkým kvôli náročnosti zberu. Pripravuje sa pomalou destiláciou, to znamená, že dozreté plody sa najskôr na presne stanovený čas macerujú v liehu a následne sa celá zmes destiluje.

STRACHAN LIKÉR

Na zasneženom svahu sa koncom zimnej sezóny v roku 2022 konal krst nového strachanovského drinku – Strachan likéru. K Strachanovici, 42%-nému destilátu z čučoriedkového macerátu pribudla sladká sestra pre nežnejšiu klientelu – Strachan likér.

Čučoriedkový destilát v spojení s čučoriedkovou šťavou vytvorili osobitý drink vhodný pre najrôznejšie príležitosti. Nielen chuťou, ale aj vzhľadom, zaujme servírovaný napríklad s niekoľkými kúskami čerstvých čučoriedok alebo v obľúbených koktailoch, ktorým prepožičia tajomnú vôňu hlbokého lesa.

STRAHAN CUVÉE

Nápad mať vlastné víno vznikol, ako tradične, v hlave Jara a Janky. Výber vinárstva bol jasný. Tokaj je najznámejšou vinárskou oblasťou, ktorá okrem zrodu kráľovského moku ponúka napríklad aj tufové pivnice, ktoré ukrývajú poklady večnej mladosti.

Keďže Strachan Cuvée sa pripravuje pre Strachan Group, kde patria aj súrodenci Jara Strachana, všetci sa vybrali na ochutnávku priamo do viníc do Veľkej Tŕne. Pán Ostrožovič im pripravil 5 unikátnych vzoriek. Vzorky degustovali, bodovali, kombinovali a premýšľali, až napokon došli k záveru, ktorý dnes môžete ochutnať aj vy.

Povedali o nás

Sledujte nás na Instagrame
@medvedibrloh Zobraziť Instagram